478266
سه شنبه  22  آبان  1397
چهارشنبه , 23 تیر 1395 ساعت 20:01

جهانگیری : با تلاش نیروهای مسلح ایران کانون ثبات منطقه است/ سرنوشت حامیان منافقین همانند صدام است

معاون اول رییس جمهوری با تاکید براینکه دولت تدبیر و امید از ابتدا اصرار داشت که به نیروهای مسلح و تامین نیازهای آنها به صورت ویژه توجه کند گفت: علی رغم محدودیت های بودجه ای به خصوص در سال 94 و اوایل سال 95، خوشبختانه نیازهای نیروهای مسلح و وزارت دفاع هم در بخش ارزی و هم در بخش ریالی از رشد قابل توجهی برخوردار بود و محدودیت های دولت به هیچ وجه مانع نشد که تامین نیازهای نیروهای مسلح با محدودیت مواجه شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری در ادامه با یادآوری اینکه مردم ایران امروز در شرایط بسیار خوبی از لحاظ امنیت قرار دارند ، تصریح کرد: ایران در منطقه ناامن و پرتلاطمی واقع شده و دشمنان ملت ایران هدفشان این است که ناامنی را به داخل ایران بکشانند و باعث رنج و آزار مردم شوند اما به همت نیروهای مسلح، جمهوری اسلامی ایران کانون امنیت و ثبات منطقه است و مردم و دولت باید قدردان آنها باشند.

وی با انتقاد و ابراز تاسف از برخی کشورهای منطقه که با گروهک هایی نظیر منافقین میتینگ و جلسه برگزار می کنند، خاطرنشان کرد: این کشورها تصور می کنند که با این اقدامات می توانند کارهای مهمی در جهت مخالفت با جمهوری اسلامی ایران و حمایت از گروهک های مخالف انجام دهند.

معاون اول رییس جمهوری افزود: این کشورها تلاش می کنند که این پیام را به مردم ایران بدهند که با گروهک هایی نظیر منافقین مشارکت و همکاری دارند اما در حقیقت هیچ گروهی نزد ملت ایران منفورتر از گروهک منافقین نیست چرا که گروهک منافقین مردم بیگناه و مظلوم و نیز مقامات این کشور را کشته اند.

جهانگیری با یادآوری اینکه گروه منافقین در دوران دفاع مقدس نیز در صف لشکریان صدام علیه مردم خودشان اسلحه کشیدند، تصریح کرد: برخی کشورهای تازه به دوران رسیده منطقه تصور می کنند می توانند با حمایت از این گونه گروهک ها با جمهوری اسلامی ایران مخالفت کنند اما باید بدانند که سرنوشت کسانی که با گروه های تروریستی گره بخورد همانند سرنوشت صدام خواهد شد.

جهانگیری با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی کشور و نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اظهار داشت: پیام این نامگذاری این است که هر کس که به آینده ایران علاقمند است باید به صحنه عمل آمده و در زمینه حل مسائل اشتغال و رفع موانع پیش روی تولید کشور هر کاری که می تواند انجام دهد.

معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات و دستاوردهای مجموعه های تولیدی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: این وزارتخانه هم تامین کننده نیروهای مسلح کشور بوده و تولیدات آن در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته است و هم در بخش صنایع غیرنظامی نیز شاهد پیشرفت و دستاوردهای خوبی در این وزارتخانه بوده ایم که نمونه آن تولید باطری های پیشرفته خودرو و توان صادرات باطری به میزان 2 میلیون عدد در سال است.

وی افزود: این ظرفیت و توانمندی که در این مجموعه شکل گرفته سرمایه بزرگی برای کشور است که می تواند به کمک صنعت ایران بیاید.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به تولیدات این وزارتخانه در بخش حمل و نقل الکترونیکی خاطرنشان کرد: باید به سمت توسعه حمل و نقل الکترونیکی به ویژه در شهرهای بزرگ نظیر تهران حرکت کنیم چرا که نتیجه یک مطالعه درخصوص آلودگی هوای تهران نشان می دهد که مهمترین و اصلی ترین دلیل آلایندگی این کلانشهر موضوع حمل و نقل و خودروها هستند.

جهانگیری بر لزوم جایگزین کردن خودروهای جدید به جای خودروهای فرسوده و نیز استفاده از خودروهای گازسوز تاکید کرد و گفت: البته مهمترین اقدام در این زمینه استفاده از خودروها و موتورسیکلت های الکترونیکی است که البته در مقطع فعلی قیمت این خودروها برای مردم مقرون به صرفه نیست که باید در آینده تلاش کنیم امکان استفاده از خودرو ها و موتورهای الکترونیکی برای مردم فراهم شود.

وی همچنین با اشاره به دستاورد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه خارج کردن واحدهای صنعتی از تهران گفت: خارج کردن واحدهای صنعتی از داخل شهرها یک اولویت مهم است و وزارت دفاع در این زمینه کاری ارزشمند و ملی انجام داده است.

در این مراسم وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز گزارشی از اقدامات انجام شده ارایه کرد و گفت: 3400 مجموعه انسانی در قالب شرکت های دانش بنیان، 60 هزار نفر از نخبگان کشور و 96 دانشگاه صنعتی در اجرای طرح های مختلف با مجموعه وزارت دفاع همکاری دارند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

وزیر کشور با 14 استاندار بازنشسته خداحافظی کرد

جزئیات فساد بانکی برادر رئیس‌جمهور در ایران و امارات

روحانی هفت ماه محصور در پاستور/سفر استانی دولت 300 درصد کاهش یافت

مسکن را کُشت حالا نوبت تهران است/مرگ خدمت در انتظار پایتخت

مدیرانی که از قطار دولت پیاده شدند/چینش انتخاباتی استانداران جدید

سفر امروز روحانی به ارومیه لغو و دوشنبه هفته آینده انجام می‌شود

انتخاب گزینه سوپرلیبرال اقتصادی به ناهنجاری‌های تهران دامن می‌زند

لیست 5 نفره نامزدهای شهرداری تهران را جدی نگیرید

هدف تحریم‌های آمریکا تأثیر بر زندگی و معیشت مردم ایران است

از خداحافظی 14 استاندار تا توصیه جهانگیری به شیخ سلمان

مسکن را کُشت حالا نوبت تهران است/مرگ خدمت در انتظار پایتخت

جزئیات فساد بانکی برادر رئیس‌جمهور در ایران و امارات

روحانی هفت ماه محصور در پاستور/سفر استانی دولت 300 درصد کاهش یافت

از آینده مبهم تهران با آخوندی تا گرفتاری دولت به روزمرگی

از استرداد اموال بابک زنجانی تا آبروریزی برای لیبرال دموکراسی

افتتاح فاز دوم آب‌رسانی به شهرهای آبادان و خرمشهر

گردهمایی استانداران سراسر کشور در وزارت کشور برگزار شد

در مقابله با تحریم‌ها کارکشته شده‌ایم

وزیر کشور با 14 استاندار بازنشسته خداحافظی کرد

جهانگیری به استان خوزستان سفر می‌کند+برنامه‌

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 22 آبان