چهارشنبه  26  تیر  1398
دوشنبه , 26 فروردین 1398 ساعت 18:52

ردپای اعضای لیست امید در ساخت‌وسازهای غیرمجاز منطقه لواسان

دو تَن از نمایندگان تهران در لیست امید، در منطقه شمیرانات از متولیان ساخت‌وسازهای غیرمجاز هستند و نیز همچنان به این اقدام غیرقانونی خود ادامه می‌دهند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، بدون شک یکی از خبرسازترین مناطق سال 97 در استان تهران، منطقه شمیرانات بود. ویلاسازی‌های غیرمجاز، زمین‌خواری، ساخت‌و‌سازهای بدون مجوز، تجاوز به حریم رودخانه در شمیرانات که طی ده‌ها سال صورت گرفته بود، در ماه‌های آخر سال 97 توجه بسیاری از رسانه‌ها را به‌ خود جلب کرد و از سوی برخی افراد به رسانه‌ها کشیده شد.

حجت‌الاسلام سیدسعید لواسانی امام جمعه لواسان که خود را پرچم‌دار مبارزه با ساخت‌وساز غیرمجاز در این منطقه معرفی کرده بود، در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به تخلفات گسترده و ساخت‌وسازهای غیرمجاز تأکید کرد که در بسیاری از تخلفات صورت‌گرفته مسئولان لواسان تحت فشار مقامات مافوق قرار می‌گیرند و به‌محض اینکه دستگاه‌ها در لواسان برای برخورد و تخریب اقدام می‌کنند، افرادی از فلان نهاد یا فلان وزارتخانه تماس می‌گیرند که چرا تخریب می‌کنید؟

در همین زمینه، در پی تماس تلفنی برخی از شهروندان منطقه شمیرانات با خبرنگار ما ردپای دو تَن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیده می‌شود که ضرورت دارد هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان و دستگاه‌های نظارتی به این مسئله توجه جدی نشان دهند.

بنابر اظهارات شهروندان لواسان و شمیرانات، دو تَن از نمایندگان لیست امید که نماینده تهران هستند، فقط و فقط در این منطقه حضور پُررنگی دارند و دخالت‌های پنهانی آن‌ها منجر به ساخت‌وسازهای غیرمجاز و مایه دل‌گرمی سوداگران در این شهر شده است.

طیبه سیاوشی شاه‌عینی نماینده اصلاح‌طلب لیست امید نامی آشنا برای مردم شمیرانات است و مردم به‌خوبی وی را می‌شناسند که چگونه حمایت‌هایش از سرمایه‌داران و برخی ملاکان بزرگ و بنگاه‌داران باعث شده به‌راحتی و بدون هیچ نگرانی، به‌صورت غیرمجاز ویلاسازی کنند.

اهالی این منطقه می‌گویند: همچنین در یک مورد تخلف ساختمانی به‌گونه‌ای است که فردی در منطقه سبو بزرگ معروف به «سرخ پشته»، در حریم شهر و کاملاً بدون پروانه ظرف چند ماه چندین هزار متر ویلاسازی کرده است، این بنا هم در کمیسیون بدوی (ماده 100) و هم تجدیدنظر محکوم شده و حکم تخریب صد درصدی دریافت کرده است.

نامبرده که گفته می‌شود مشاور «مهدی شیخ» نماینده تهران و از دیگر نمایندگان لیست امید است، جزو گروه مشاوران دفتر نمایندگان مجلس در لواسانات است.

بنابر اظهارنظرهای مردمی، خانواده نامبرده اعم از همسر و فرزندان با رفت‌وآمد زیادی که به انگلیس دارند و برخی افراد هم مدعی هستند که خانواده وی با دریافت تابعیت ساکن انگلیس هستند و خود فرد مذکور هم سالانه چند سفر به انگلیس دارد که نزدیکی چنین فردی به نمایندگان مجلس جای سؤال دارد.

بررسی خبرنگار ما حاکی است بعد از ابلاغ رأی ماده 100، پروژه ساخت ویلا متوقف شده بود، اما با نهایت تأسف، با تهدید برخی از افراد در مجلس شورای اسلامی و لیست امید، ملک مذکور که در مرحله فونداسیون و اسکلت فلزی متوقف شده بود، امروز علاوه بر دیوارچینی، سقف ساختمان آن هم زده شده است.

دفتر نمایندگان تهران در منطقه لواسان نیز در محله احمدآباد و عمارت بوستان هم که محل رفت‌وآمد همه نمایندگان می‌تواند باشد، اما به‌نوعی به دفتر اختصاصی خانم سیاوشی تبدیل شده است.

حال جای سؤال است که مگر شهرری، اسلامشهر، تهران و پردیس جزو حوزه نمایندگی خانم سیاوشی نیست؟ اینکه وی تنها در منطقه شمیرانات و شهر لواسان رفت‌وآمد زیادی دارد، چه معنی دارد؟

ضرورت دارد نهادهای نظارتی به چنین اقدامات نمایندگانی که باید قانون‌گذار باشند نه حامی متخلفان و سوداگران، ورود جدی داشته باشند و اجازه ندهند آن‌ها با سوء‌استفاده از موقعیت ایجادشده، به ساخت‌وسازهای غیرقانونی و تخریب محیط زیست و زیست‌بوم لواسانات کمک کنند.

موارد مطرح‌شده در این گزارش براساس اطلاعاتی است که مردم منطقه در اختیار خبرنگار ما قرار دادند و دانا هم بنابر وظیفه رسانه‌ای و در راستای انعکاس مشکلات مردم و مبارزه با متخلفان اقدام به انتشار برخی از موارد کرده است.

منبع: راه دانا

انتهای پیام/4122/4079/

http://ana.ir/i/373897
یکی از رستوران‌های غیرمجاز در شمال تهران تخریب شد

یکی از رستوران‌های غیرمجاز در شمال تهران تخریب شد

ساختمان‌های فاقد شناسنامه در اراضی کشاورزی پلمب می‌شوند

ساختمان‌های فاقد شناسنامه در اراضی کشاورزی پلمب می‌شوند

ردپای اعضای لیست امید در ساخت‌وسازهای غیرمجاز لواسان تکذیب شد

ردپای اعضای لیست امید در ساخت‌وسازهای غیرمجاز لواسان تکذیب شد

لاکچری‌ترین منطقه ایران کجاست؟

لاکچری‌ترین منطقه ایران کجاست؟

1000 متر بنای غیرمجاز دختر وزیر سابق در لواسان تخریب شد

1000 متر بنای غیرمجاز دختر وزیر سابق در لواسان تخریب شد

پلمپ تالار محل برگزاری مزون لباس‌های خارجی در منطقه لواسان تهران

پلمپ تالار محل برگزاری مزون لباس‌های خارجی در منطقه لواسان تهران

جوابیه دیوان عدالت اداری به بیانیه‌ جنبش عدالت‌خواه دانشجویی

جوابیه دیوان عدالت اداری به بیانیه‌ جنبش عدالت‌خواه دانشجویی

دستگیری 3 سارق تجهیزات شهرداری در لواسان

دستگیری 3 سارق تجهیزات شهرداری در لواسان