چهارشنبه  02  مرداد  1398
شنبه , 11 اسفند 1397 ساعت 14:19

5 نباید در آشنایی‌های قبل از ازدواج

بعضی دختر و پسرها بعد از آشنایی با یکدیگر در دانشگاه، پارک یا در شبکه‌های اجتماعی، احساس می‌کنند که شریک زندگی‌شان را پیدا کرده‌اند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، بعضی دختر و پسرها تصور می‌کنند برای آشنایی فقط باید مدتی با هم باشند تا از درست بودن انتخابشان مطمئن شوند. معمولاً هم در این مواقع بدون اطلاع خانواده‌ها، تصمیم به طولانی کردن آشنایی‌شان می‌گیرند. آشنایی که معمولاً برایشان گران تمام می‌شود و دردسرهای زیادی ایجاد می‌کند و به ازدواجی موفق ختم نمی‌شود. دختر و پسرها باید بدانند که این روابط به هیچ وجه توصیه نمی‌شود اما در این بین، پنج نباید وجود دارد که خانمان‌سوزتر محسوب می‌شود و آینده‌شان را به شدت تهدید می‌کند.

1- آشنایی مجازی

این نوع ازدواج، این روزها بیشتر از گذشته در بین جوانان رواج یافته است. شبکه مجازی شاید راهی برای شروع آشنایی باشد و البته که راه خوبی نیست و مهم تر این که به طور قطع برای شناخت کامل افراد کافی نیست. شما در شبکه‌های مجازی می‌توانید وجهه ای از خود را به نمایش بگذارید که دوست دارید و جنبه‌های ناخوشایند زندگی‌تان را پنهان کنید. در حالی که برای ازدواج مهم است که فرد با همه جنبه‌های زندگی شما آشنا شود. در شبکه‌های مجازی آن چه رایج است در میان گذاشتن لحظات شاد زندگی با بقیه است ولی برای ازدواج شما نیاز دارید که بدانید فرد مد نظرتان در مواقع خشم چه می‌کند؟، غم را چه طور بروز می‌دهد؟ و ... . البته می‌توان از شبکه‌های مجازی برای شناخت جنبه‌هایی از شخصیت افراد استفاده کرد مثلا این که چقدر از وقت او در فضای مجازی می‌گذرد؟ چه نوع دوستانی دارد و چه صفحه‌هایی را  دنبال می‌کند ولی برای شناخت کافی قطعاً ابزار کافی و جامعی نیست.

2- آشنایی از راه دور

انگیزه بسیاری از دختر و پسرها در آشنایی‌های قبل از ازدواج، مهاجرت، فرار از موقعیت خانواده، نیاز عاطفی و مسائلی از این قبیل است. همان طور که می‌دانید اگر این آشنایی‌ها به ازدواج ختم شود، بسیار پرخطر محسوب می‌شود به خصوص اگر بدون ملاقات حضوری خانواده‌ها و تحقیقات انجام گیرد. در آشنایی‌های راه دور، فرد بیشتر با تصویری که از طرف مقابل در ذهن خود دارد تصمیم به ازدواج می‌گیرد نه با واقعیت او. در صورتی که اگر قرار باشد فرد بعد از ازدواج به کشور یا شهر دیگری منتقل شود و آن جا زندگی کند، بسیار مهم است که محل زندگی آینده خود را از نزدیک ببیند و با فرهنگ آن منطقه آشنا شود. در غیر این صورت شانس سازگاری با محیط جدید پایین می‌آید. جدا از این مسئله، ازدواج به خودی خود یک مرحله بسیار مهم در زندگی است که سازگاری بالایی می‌طلبد. افراد بعد از ازدواج دچار استرس مثبت می‌شوند و این که این مسئله را با مهاجرت همزمان کنیم، شانس سازگاری را در هر دو انتخاب پایین می‌آورد و بیشتر احتمال دارد که شاهد ازدواجی ناموفق باشیم.

3-پنهان کاری

این مسئله خیلی وقت‌ها درباره بیماری جسمی یا بیماری‌های اعصاب یا حتی رازهای خانوادگی اتفاق می‌افتد. برای مثال فرد بیماری جسمی دارد مثل دیابت یا بیماری روانی مانند وسواس و از طرف مقابل یا خواستگارش پنهان می‌کند چون نمی‌خواهد او را از دست بدهد یا تصور می‌کند که بیماری در زندگی مشترکشان تأثیری ندارد. باید دانست که بیماری‌های مزمن برای خانواده هم فشار مالی و هم روانی ایجاد می‌کند.

4-رابطه خارج از چارچوب ازدواج 

اقدام به برقراری رابطه جنسی پیش از ازدواج منجر به وابستگی عاطفی می‌شود و این مسئله تصمیم‌گیری را در سایه احساسات قرار می‌دهد. این مسئله مانع تصمیم‌گیری آگاهانه است و باعث می‌شود فرد واقعیات را ندیده یا آن‌ها را دست کم بگیرد و معمولاً دختران را در جامعه ما در موقعیت قربانی قرار می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که برای بسیاری از دخترانی که این نوع رابطه را قبل از ازدواجشان تجربه می‌کنند به دلیل نبود امنیت روانی در رابطه‌ای که تعهد در آن وجود ندارد، این رابطه تجربه چندان خوشایندی نیست و می‌تواند عامل آن باشد که فرد بعد از ازدواج هم در معرض اختلال‌هایی مانند بی‌میلی جنسی قرار گیرد.

5-آشنایی بدون آمادگی برای ازدواج

یک نکته بسیار مهم که معمولاً در تصمیم‌گیری برای ازدواج مورد غفلت قرار می‌گیرد، این مسئله است که چقدر من آمادگی دارم از لحاظ عاطفی از خانواده خودم مستقل بشوم؟ بعضی دختر و پسرها بدون داشتن پیش نیازهای لازم برای ازدواج فقط برای رفع نیازهای عاطفی وارد رابطه و آشنایی با جنس مخالف می‌شوند. مشخص است که در چنین مواقعی، دختر و پسر به ازدواج با یکدیگر نخواهند رسید و مشکلات روانی زیادی برای‌شان ایجاد خواهد شد.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/4028/

http://ana.ir/i/364719
۹ مهارت برای درست انتقاد کردن از همسر

۹ مهارت برای درست انتقاد کردن از همسر

۱۵ عادت بد خانه‌داری که کارتان را سخت‌تر می‌کند

۱۵ عادت بد خانه‌داری که کارتان را سخت‌تر می‌کند

پس از دعوا با همسر چه کار‌هایی انجام ندهیم؟

پس از دعوا با همسر چه کار‌هایی انجام ندهیم؟

مستند «مهمانی در مسکو» امشب روی آنتن شبکه یک سیما

مستند «مهمانی در مسکو» امشب روی آنتن شبکه یک سیما

آقایان از جواب دادن به این سؤالات فراری‌اند!

آقایان از جواب دادن به این سؤالات فراری‌اند!

4 افسانه دردسرساز در زندگی مشترک

4 افسانه دردسرساز در زندگی مشترک

ازدواج با تدلیس مانا نیست

ازدواج با تدلیس مانا نیست

۱۰ راز کلیدی برای ازدواج موفق

۱۰ راز کلیدی برای ازدواج موفق

۹ قاتل عشق در زندگی مشترک را بشناسید

۹ قاتل عشق در زندگی مشترک را بشناسید

این ۷ دلیل برای ازدواج کافی نیست

این ۷ دلیل برای ازدواج کافی نیست

تکثیر ترامپ در لندن!

تاثیر زایمان سزارین و طبیعی بر رشد شناختی نوزادان

اگر کارت سوخت نداریم چه‌کار کنیم؟

مردمی که عاشق اشانتیون هستند!

طارمی دوباره پرسپولیس را قال گذاشت/ تیم ملی در سرزمین عجایب!

تکثیر ترامپ در لندن!/باشگاه "بی" 5تایی شد

پلاسکوها در کدام مناطق تهران جا خوش کرده‌اند؟!

دریادار خانزادی: دوران گردن‌کلفتی و پرسه‌زدن در دریا تمام شده است

نمایی شگفت‌انگیز از میدان آزادی/عکس

اردوهای ۱۸۰ میلیون تومانی!

اجـاره‌خانه استراماچونی ماهیـانه 50 میلیون!

تنظیم بازار به سبک اصناف

بانک‌ها،چراغ خاموش در بازار مسکن

نفخ شکم علامت بروز چه بیماری‌هایی است؟

دیدن این کارتون جرم است!

۱۱ سال پس‌انداز برای رهن یک خانه

رهبر معظم انقلاب: سنگ فلسطینی‌ها موشک نقطه‌زن شده است/"سیا" در تور ایران

شوک مزدک! آقای مجری برای همیشه ایران را ترک کرد/ دایی مظنون همیشگی

تصاویر افسران اطلاعاتی سیا در ایران منتشر شد+عکس

خدمه کشتی توقیف شده انگلیسی/عکس