شنبه  04  اسفند  1397
جمعه , 16 آذر 1397 ساعت 17:40

هنیه:

ناکامی آمریکا دستاورد مهمی برای ما و ملت‌های دوست است

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد شکست آمریکا در به تصویب پیش‌نویس قطعنامه علیه مقاومت فلسطین یک دستاورد مهم برای ملت فلسطین و کشورهای برادر دوست است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزای آنا، اسماعیل هنیه تصریح کرد: شکست و ناکامی آمریکا دستاوردی مهم برای ملت فلسطین و همه کشورهای دوست و برادری است که با جانبداری از ارزش ها، علیه پیش نویس آمریکا رای دادند.

وی تاکید کرد: این دستاورد سیاسی ملت فلسطین و مقاومت آنها تاکیدی بر مشروعیت مبارزه و درستی نظر ما و شکست دشمن ما در متقاعد کردن جامعه بین المللی درخصوص سیاست های تجاوزگرانه اش است. تروریسم واقعی همین اشغالگری است که بر سرزمین ما چنبره زده است.

هنیه گفت: ما تحولات مجمع عمومی سازمان ملل متحد را دنبال کردیم و اکثریت کشورها از حق فلسطینی‌ها در مقاومت در برابر اشغالگری و برچیدن آن حمایت کردند. برای اولین بار آمریکا تلاش کرد که قطعنامه ای را علیه مقاومت مشروع فلسطین صادر کند اما وجدان جهانی این طرح آمریکا علیه حماس و مقاومت ملت فلسطین را خنثی کرد.

وی با ستایش از همه کشورهایی که موضع اصولی علیه اشغالگران اسرائیلی و سیاست‌های تجاوزگرانه آن اتخاذ کردند و داستان دروغین اشغالگران را رد و آمریکای جانبدار از اشغالگران را به چالش کشیدند، گفت: تلاش تشکیلات خودگردان از طریق ریاض منصور نماینده دائم فلسطین را ارج می‌نهم و آنچه اتفاق افتاد، نشان می‌دهد که دغدغه ملی می‌تواند ملت ما را در مقابله با چالش‌ها متحد کند.

در همین حال، ملت فلسطین در نوار غزه تحت محاصره رژیم صهیونیستی عصر امروز خود را برای شرکت گسترده در راهپیمایی بازگشت با عنوان انتفاضه بزرگ سنگ آماده می‌کنند.

هیئت ملی عالی راهپیمایی بازگشت خواهان شرکت در این راهپیمایی شده است که همانند هر جمعه در چادرهای بازگشت در مرز شرقی نوار غزه با اراضی اشغالی برگزار می‌شود. 

این هیئت تاکید کرد: راهپیمایی بازگشت به مسیر خود برای رسیدن به اهداف تاکتیکی در شکستن محاصره و پایان دادن به رنج ملت فلسطین در نوار غزه به عنوان یک ضرورت اصولی به منظور تداوم مبارزه برای تحقق اهداف راهبردی و بازگشت فلسطینی‌ها به خانه و کاشانه خویش و کسب استقلال ادامه می‌یابد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/4002

ویژگی‌های "بیانیه گام دوم انقلاب" و وظایف رسانه‌ها چیست؟

افزایش حقوق کارگران و کارمندان بی‌ربط با تورم

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های یکشنبه 28 بهمن

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 29 بهمن

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های چهارشنبه 1 اسفند

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 2 اسفند

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های ورزشی یکشنبه 28 بهمن

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های سه‌شنبه 30 بهمن

دانشجویان دهه چهارم انقلاب، فهیم و بصیر هستند

علم عزت و اقتدارآفرین؛ علم همراه با رسانه

سرنوشت نامعلوم فرزندان پدران خارجی/گره کور قانون کجاست؟

اوضاع معیشت مردم ناشی از ناکارآمدی دولت است

پشت پرده غائله خیابان پاسداران

محموله‌ کمک‌های بشردوستانه روسیه وارد ونزوئلا شد

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 4 اسفند

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های ورزشی شنبه 4 اسفند

انتقاد حامد عنقا به ویژه‌برنامه تلویزیونی جشنواره جام‌جم

تأثیرFATF بر نرخ ارز/اکشن‌پلن دسترسی‌های ضدتحریمی را ازبین می‌برد

چرا زیاد می‌خوابیم؟/ رهایی از پُرخوابی با طب سنتی

حقوق کارگران ایرانی جزء کمترین حقوق کارگران دنیاست