دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
جمعه , 16 آذر 1397 ساعت 14:21

آرنولد: ترامپ دیوانه است چون از توافق پاریس خارج شد

«آرنولد شوارتزنگر» بازیگر مشهور و از فعالان محیط‌زیست، بار دیگر دونالد ترامپ را به دلیل خروج این کشور از توافق آب و هوایی ۲۰۱۵ پاریس، دیوانه نامید.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن تایمز، آرنولد شواتزِنِگِر هنرپیشه و سیاستمدار که در سال‌های ایر از فعالان محیط‌زیست محسوب می‌شود، در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل که در لهستان درحال برگزاری است «سوخت‌های فسیلی» را بزرگ‌ترین شیطان دنیا نامید.

آرنولد در این کنفرانس گفت: اگر ما هرگز در این مسیر گام نمی‌نهادیم و از فن‌آوری‌های دیگری استفاده می‌کردیم الان اوضاعمان خیلی بهتر بود. بزرگ‌ترین شیطان دنیا سوخت‌های فسیلی هستند. زغال سنگ، بنزین، گاز طبیعی اینها دشمنان اصلی هستند.

فرماندار پیشین کالیفرنیا در ادامه افزود: رئیس‌جمهور ترامپ دیوانه است، به این دلیل که آمریکا را از توافق سال ۲۰۱۵ تغییرات آب و هوایی خارج کرد. ترامپ در ماه می سال ۲۰۱۷ گفت که برخی از این کشورهایی که به ما می‌گویند در توافق بمانیم همان‌ها در مجموع چندین تریلیون دلار از طریق اقدامات سختگیرانه تجاری و در بسیاری موارد مشارکت‌های سست و سهل‌انگارانه با اتحاد مهم نظامی ما، ضرر رساندند.

آرنولد در ادامه افزود: وظیفه سازمان‌دهندگان است تا بازرگانان بیشتری از آمریکا را برای کنفرانس سال ۲۰۱۹ تغییرات آب و هوایی دعوت کنند.

به گزارش فارس، دونالد ترامپ در اول ژوئن ۲۰۱۷میلادی (۱۱خرداد ۱۳۹۶) اعلام کرد که آمریکا از توافق آب و هوایی ۲۰۱۵ پاریس به دلیل آنکه اقتصاد این کشور را تحت‌الشعاع قرار داده و در وضعیت زیان دائمی قرار می‌دهد، خارج می‌شود. این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا اخیراً گزارش دولت خود به کنگره این کشور را که در آن بر اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی بر اقتصاد آمریکا تأکید شده است، رد کرد و گفت اعتقادی به آن ندارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/4028/

http://ana.ir/i/342134
یانکی‌هایی که با «ترامپ» نساختند+ تصاویر

یانکی‌هایی که با «ترامپ» نساختند+ تصاویر

خروج آمریکا از برجام ضربه‌ای به امنیت اروپا بود

خروج آمریکا از برجام ضربه‌ای به امنیت اروپا بود

دنیا نمی‌تواند زندانی و گروگان سیاست‌های آمریکا باشد

دنیا نمی‌تواند زندانی و گروگان سیاست‌های آمریکا باشد

ترامپ آمریکا را به فروپاشی نزدیک‌تر کرده است

ترامپ آمریکا را به فروپاشی نزدیک‌تر کرده است

تعداد اخبار امروز گروه : 12 خبر