چهارشنبه  01  خرداد  1398
پنجشنبه , 15 آذر 1397 ساعت 11:27

حسین شریعتمداری*

فقط روماتیسم را می‌شناسم!

حسین شریعتمداری در یادداشتی نوشت: اظهارات رئیس‌جمهور محترم در سفر اخیرشان به استان سمنان در برخی موارد با واقعیات‌ موجود فاصله بسیاری داشت.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، حسین شریعتمداری، مدیر مسؤول  روزنامه کیهان در یادداشتی با عنوان « فقط روماتیسم را می‌شناسم!» در نقد اظهارات رئیس جمهور در سمنان نوشت: 

در حکایت‌ها آورده‌اند- البته به مزاح- که یکی از نامزدها در نطق انتخاباتی خود می‌گفت؛ من با سوسیالیسم، امپریالیسم، کمونیسم، کاپیتالیسم، لیبرالیسم به شدت مبارزه می‌کنم و... در این هنگام، پیرمردی از میان جمعیت برخاست و گفت؛ قربان! من که از ‌این ایسم‌ها که برشمردید چیزی سر در نمی‌آورم! تنها ایسمش که برایم آشناست روماتیسم است که روزگارم را سیاه کرده است، کاش برای روماتیسم بنده هم فکری می‌کردید و چاره‌ای می‌اندیشیدید!

اظهارات رئیس‌جمهور محترم در سفر اخیرشان به استان سمنان در برخی از موارد با واقعیت‌های موجود فاصله زیادی داشت و در آن از مشکلاتی که توده‌های مردم، این روزها با آن روبرو هستند خبر چندانی نبود.

 آقای روحانی می‌فرمایند «به ثمر رساندن طرح تحول سلامت کار آسانی نبود، اینکه در ۵ سال گذشته حقوق کارکنان و کارمندان بیش از تورم بوده، کار آسانی نیست و اینکه دریافتی‌ها و مستمری‌ها نسبت به ۵ سال گذشته ۵ برابر شده کار آسانی نبوده است»! در این‌باره باید گفت؛ بعید است جناب رئیس‌جمهور فراموش کرده باشند که می‌فرمودند «ملاک و معیار تورم، جیب مردم است و نه آمارها» و باید از ایشان پرسید که آیا «جیب مردم» نظر جنابعالی را تائید می‌کند؟! 

به عنوان نمونه -و فقط نمونه- متوسط قیمت برخی از اقلام مصرفی خانوارها، از افزایش ۳۵۰ درصدی قیمت رب گوجه‌فرنگی، ۸۳ درصدی قیمت میوه، ۶۶ درصدی قیمت تخم‌مرغ، ۴۵ درصدی قیمت گوشت، ۴۴ درصدی قیمت برنج، ۴۱ درصدی قیمت قند و شکر، ۳۷ درصدی قیمت لبنیات و ۲۹ درصدی قیمت حبوبات خبر می‌دهد!

این اقلام تنها بخشی از سفره خانوارها را شامل می‌شود و از کاهش شدید توان مردم در یک سال اخیر حکایت دارد! آیا این واقعیات با اظهارات آقای رئیس‌جمهور فاصله‌ای پر ناشدنی ندارد؟!

ضمن آنکه آمار رسماً اعلام شده از سوی مراکز مسئول دولتی نیز نظر آقای روحانی را تأیید نمی‌کند!
 ایشان اعلام کرده‌اند که طی ۵ سال گذشته، حقوق کارمندان و کارکنان دولت بیش از تورم بوده است و دریافتی‌ها و مستمری‌ها نسبت به ۵ سال گذشته ۵ برابر شده! که باید گفت اولاً؛ این ادعا واقعیت ندارد و کارمندان و کارکنان عادی دولت که اکثریت نزدیک به اتفاق این طیف را شامل می‌شود از جمله اقشاری هستند که از گرانی کمر‌شکن کالا و خدمات و سختی معیشت رنج می‌برند و معلوم نیست فراتر بودن حقوق آنان از نرخ تورم که در اظهارات جناب رئیس‌جمهور آمده است با کدام شاهد و قرینه و یا اسناد دولتی همخوانی دارد و افزایش پنج برابری دریافتی مستمری‌بگیران چه مبنای قابل قبول و ارائه‌ای دارد؟! 

البته ادعای آقای روحانی در خصوص پنج برابر شدن دریافتی مستمری‌بگیران را می‌توان با ضریبی به مراتب بیشتر و افزون‌تر از پنج برابر، در‌باره مدیران نجومی پذیرفت! همان‌ها که ابتدا داعیه برخورد با آنان مطرح شد و سپس مدال «ذخیره‌های نظام»! بر سینه‌شان نصب گردید! 

کوتاه سخن آنکه سررشته امور و امکانات در اختیار دولت است و انتظار آن است که از این اهرم‌ها و ظرفیت‌ها برای مقابله جدی با مشکلات پیش‌روی که گرانی سرسام‌آور یکی از اصلی‌ترین آن‌هاست بهره بگیرد مردم را که به فرموده امام راحل (ره) ولی‌نعمت نظام هستند در میانه میدان معیشت با گرانی لجام‌گسیخته و روز‌افزون تنها نگذارد.

منبع: روزنامه کیهان

انتهای پیام/4028/

http://ana.ir/i/331902
گرچه نمرود هیزم آورده‌ست!

گرچه نمرود هیزم آورده‌ست!

مشکلات امروز ناشی از نسخه لیبرالیستی است که برای ما تجویز کردند

مشکلات امروز ناشی از نسخه لیبرالیستی است که برای ما تجویز کردند

قیمت انواع لبنیات نباید بیشتر از 2 برابر نرخ شیر خام باشد

قیمت انواع لبنیات نباید بیشتر از 2 برابر نرخ شیر خام باشد

پیش‌شرطی جالب برای کاهش قیمت مواد غذایی

پیش‌شرطی جالب برای کاهش قیمت مواد غذایی

چرا با کاهش نرخ ارز لبنیات ارزان نشد

چرا با کاهش نرخ ارز لبنیات ارزان نشد

آیا در گرانی لوازم‌خانگی باز هم پای دلالان در میان است

آیا در گرانی لوازم‌خانگی باز هم پای دلالان در میان است

تعداد اخبار امروز گروه : 10 خبر