دوشنبه  27  خرداد  1398
پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 11:17

طولانی‌ترین خط پروازی جهان درسنگاپور راه اندازی می‌شود

طولانی‌ترین خط پرواز بدون توقف در جهان به مدت 19 ساعت از امروز پنجشنبه در مسیر سنگاپور به مقصد نیویورک آمریکا افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، نخستین پرواز شامگاه پنجشنبه صورت می‌گیرد و از ماه آینده علاوه بر مسیر سنگاپور - نیویورک، به شهرهای سان‌فرانسیسکو و لوس آنجلس نیز پرواز داشته باشد که منجر به حضور بیشتر آمریکایی‌ها درشرق و جنوب شرق آسیا را بیش از گذشته فراهم می‌کند.

شرکت هواپیمایی سنگاپور برای افتتاح این خط پیشتر هفت فروند هواپیمای غول پیکرجدید ایرباس A350-900ULR دو موتوره صرفاً با کلاس پروازی بیزینس با ظرفیت 161 مسافر را خریداری کرده است.

کارشناسان اقتصادی منطقه اعلام کردند این اقدام سنگاپور برای ایجاد خط پروازی مستقیم و بدون توقف در گستره اقیانوس آرام سبب ایجاد رقابت بیشتر میان شرکت‌های هواپیمایی برای پیوستن به این بازار هوایی می‌شود.

طبق گزارش شبکه خبری آسیا وان احتمالاً این شرکت در بدو فعالیت با استقبال زیادی دراین زمینه روبه‌رو نشود زیرا بسیاری از مشتریان پرواز‌های دارای توقف را با امنیت بیشتر محسوب می‌کنند، اما درعین حال این مسیر تجارت میان دو منطقه را افزایش خواهد داد.

شرکت هواپیمایی سنگاپور از این رو هزینه پرواز بدون توقف از سنگاپور به آمریکا را برای جذب مشتری با تخفیف ویژه در شرایط اولیه با بهای یک هزار و 40 دلار آمریکا اعلام کرده است.

شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی نیز اعلام کردند از این مسیرپروازی برای دسترسی به سنگاپور و دیگر کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا استفاده می‌کنند.

پیش از این طولانی‌ترین خط پروازی در جهان به شرکت هواپیمایی قطر ایرویز تعلق داشت. هواپیمایی قطر طولانی‌ترین پرواز تجاری جهان با طی مسافت 14 هزار و 535 کیلومتر، از دوحه به اوکلند نیوزیلند در قاره اقیانوسیه 16 ساعت و 23 دقیقه را در سال گذشته به نام خود ثبت کرد.

این درحالی است که استرالیا اعلام کرده که در سال 2022 ( چهار سال دیگر) با افتتاح خط پروازی میان سیدنی و لندن به مدت بیش از 20 ساعت طولانی‌ترین خط پروازی در جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/4028

http://ana.ir/i/317268
فقیرترین کشورها کدامند؟

فقیرترین کشورها کدامند؟

 شورای نگهبان هم ممکن است در بحث تائید صلاحیت‌ها دچار اشتباه شود

شورای نگهبان هم ممکن است در بحث تائید صلاحیت‌ها دچار اشتباه شود

ایتالیا فرودگاه‌هایش را به روی مهاجران غیرقانونی می‌بندد

ایتالیا فرودگاه‌هایش را به روی مهاجران غیرقانونی می‌بندد

رؤیای طولانی‌ترین پرواز تاریخ محقق خواهد شد

رؤیای طولانی‌ترین پرواز تاریخ محقق خواهد شد

تعداد اخبار امروز گروه : 10 خبر