يكشنبه  05  خرداد  1398
شنبه , 14 مهر 1397 ساعت 10:07

نیمۀ پنهان تخریب‌ها علیه دکتر ولایتی

آغاز مبارزه با رانت و فساد در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف، برخی جریانات سیاسی را به سوی تخریب دکتر علی‌اکبر ولایتی که پرچمدار این تحول انقلابی بوده کشانده است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، آغاز مبارزه با رانت و فساد در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در یک سال و نیم گذشته، جریانات سیاسی به‌ظاهر متعارض را در تخریب حرکت روبه‌جلوی این دانشگاه از طریق یک مجموعه اقدامات رسانه‌ای هدفمند در یک نقطه متفق کرده و واهمۀ قطع شدن مجاری مالی و رانت‌های اقتصادی و علمی که به‌خصوص در ایام انتخابات این جریانات به‌طور غیرقانونی و زالوصفتانه از شهریه‌های میلیون‌ها دانشجو ارتزاق می‌کردند، موجی از تخریب‌ها را از جانب برخی گروه‌های سیاسی به‌ظاهر غیرهمسو که اتفاقاً در مجاری فساد در دانشگاه آزاد اسلامی منافع مشترک داشتند، به‌سوی دکتر علی‌اکبر ولایتی پرچم‌دار این تحول انقلابی در دانشگاه آزاد اسلامی روانه کرده است.

این جریانات که در حوادث سیاسی کشور نظیر ماجرای کوی دانشگاه در سال ۱۳۷۸، فتنه ۸۸ و... از طریق امکانات داخلی دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین شعب خارجی آن در لندن، دبی، هامبورگ و... و همچنین از طریق رسانه‌های این دانشگاه آتش‌بیار معرکه شده بودند یکی پس از دیگری دست‌شان از سرمایه‌های عظیم دانشگاه آزاد اسلامی کوتاه شد. اخراج فائزه و فاطمه هاشمی به‌دلیل تخلفات محرز قانونی و عدم‌اعتبار مدارک علمی، باز پس گرفتن برخی از منابع مالی که در اختیار این جریان بود که تنها قطع پرداخت میلیاردی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به فاطمه کروبی -به‌عنوان مال‌الاجاره درصورتی که دانشگاه ساختمان‌های مازاد بسیار دارد- نمونه کوچکی از آن است یا بازرسی و حسابرسی از پروژه‌های عمرانی واگذار شده در ۳۰ سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی که نقش مستقیم برخی افراد سیاسی اصلاح‌طلب در آنها غیرقابل‌انکار است و...

دراین‌بین برخی از افراد دانسته یا نادانسته در زمین این جریانات سیاسی‌بازی می‌کنند که یک نمونه آن اظهارات موهن محمد دلاوری مجری صداوسیما در برنامه پایش شبکه یک سیما است که به‌صورت تمسخرآمیزی مواضع جمهوری اسلامی در قبال یمن و اوضاع منطقه را زیر سؤال برد و درواقع امنیت ملی و سیاست‌های اصولی نظام جمهوری اسلامی را بازیچه اغراض شخصی و گروهی کرد تا بتواند در موج تخریب‌ها علیه دکتر ولایتی برای خود نقشی دست‌وپا کند. این کنایه و تمسخر میلیون‌ها بار در شبکه‌های اجتماعی دیده شد و افکار عمومی بیدار در کشورمان به قضاوت نشستند که آیا واقعاً حرفی که دکتر ولایتی به مناسبت هفته دفاع مقدس مطرح کرد و بعداً یک خبرگزاری اقدام به تحریف آن کرده این‌گونه باید در صداوسیما مورد تمسخر قرار گیرد یا نه دست‌های پشت پرده‌ای در کار است که امثال دلاوری را بازیچه مطامع سیاسی و اقتصادی کلان خود در دانشگاه آزاد اسلامی کرده است.

حدس زده می‌شد که پس از اخراج فاطمه و فائزه هاشمی این موج تخریب‌ها علیه دکتر ولایتی روانه شود اما اینکه در یکی از عالی‌ترین نهادهای اطلاع‌رسانی کشور یعنی صداوسیما نفوذ تا این اندازه باشد، قابل‌باور نبود. نفوذ فردی که در صفحه شخصی خود به تمجید از مرحوم هاشمی‌رفسنجانی و فرزندان وی پرداخته طبیعی است در این بزنگاه بخواهد فدایی فائزه و فاطمه هاشمی در تلویزیون باشد و دور از چشم مدیران صداوسیما مقوم باندهای زر و زور در کشور باشد.

نمونه دیگر از افرادی که بازیچه دست گروه‌های سیاسی و کارتل‌های مالی کلان شده فردی است به نام میثم محمدحسنی که این فرد در جریان تخریب علیه دکتر ولایتی در مؤسسه سراج و سایت موسوم به نصر تی‌وی در یک اقدام غیرشرافتمندانۀ رسانه‌ای با توسل به یک‌سری تصاویر دروغین و ساختگی کلیپی از منزل دکتر ولایتی تولید کرده است که سراسر دروغ بوده تا به خیال خود اذهان عمومی را نسبت به مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب و کسی که امروز در کنار سردار قاسم سلیمانی منادی و پرچم‌دار دیپلماسی مقاومت است، بدبین بنماید. میثم محمدحسنی که قبلاً به‌اختصار نامش در برخی توئیت‌ها مطرح شده بود روز گذشته در صفحه شخصی خودش اعتراف کرد که او واسطۀ دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی و خوانندۀ هتاک «تتلو» بوده است.

درواقع پشت‌پرده این تخریب‌ها نشان می‌دهد که هجمه به یاران انقلاب و رهبری ریشه‌دار است. حسنی همان فردی است که گروه تتلو را بر عرشۀ ناو نیروی دریایی ارتش برد و یک برنامۀ رسمی از فردی تولید کرد که امروز در خارج از کشور به‌صورت هتاکانه به تمام مقدسات اسلامی بی‌حرمتی می‌کند. صدرالساداتی طلبۀ به‌ظاهر عدالت‌خواه نیز یکی دیگر از بازیچه‌های این جریانات سیاسی است که دانسته یا نادانسته در زمین ذی‌نفعان در منافع و منابع دانشگاه آزاد اسلامی بازی می‌کند.

نکتۀ دیگر اینکه این جریانات به‌ظاهر عدالت‌خواه که خود را ذی‌حق می‌دانند به خاطر یک جملۀ دکتر ولایتی دربارۀ یمن این‌گونه همۀ منابع و امکانات رسانه‌ای خود را از کلیپ گرفته تا گزارش و تحلیل و خبر بسیج کنند چطور حاضر نشدند در این مدت به کوتاه شدن دست باندهای قدرت و ثروت از منابع دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کنند و چرا این امکانات را در آن مسیر بسیج نکردند. اگر واقعاً دغدغه عدالت داشتند چرا جلوی تاراج منابع دانشگاه و شهریۀ میلیون‌ها دانشجو در دورۀ گذشته که امروز با عزم دکتر ولایتی و رئیس جدید دانشگاه دکتر طهرانچی متوقف شده و جلو آنها گرفته شده است، سکوت کردند.

هدف از این گزارش حساس کردن مدیران صداوسیما و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و روحانیون تأثیرگذار در کشور است. به‌واسطۀ نفوذ در عالی‌ترین نهادهای کشور، چه اتفاقی درحال رخ دادن است و روند نفوذ چگونه می‌تواند سایر مسئولان کشور را هدف قرار داده تا اقدامات انقلابی متوقف شود؛ اما زهی خیال باطل که با چند حرکت ایذایی در چند رسانه معلوم‌الحال روند اصلاح و تحول در دانشگاه آزاد اسلامی متوقف شود. این حرکت با حمایت اساتید و دانشجویان در مسیر توسعه علمی کشور آغاز شده و به فضل پروردگار تا کوتاه کردن دست تمامی باندهای قدرت و ثروت از منابع دانشگاه آزاد اسلامی به پیش خواهد رفت.

منبع: روزنامه فرهیختگان

انتهای پیام/4028/پ

http://ana.ir/i/315796
دانشگاه آزاد اسلامی پرچمدار اصلی انقلاب در جبهه فرهنگی و علمی است

دانشگاه آزاد اسلامی پرچمدار اصلی انقلاب در جبهه فرهنگی و علمی است

اظهارات کیسینجر اعتراف به ناتوانی آمریکا در مقابل ایران است

اظهارات کیسینجر اعتراف به ناتوانی آمریکا در مقابل ایران است

هجمه‌ها علیه دکتر ولایتی طبیعی نیست

هجمه‌ها علیه دکتر ولایتی طبیعی نیست

دکتر ولایتی و پاسخ به ۱۰ سوال کلیدی درباره «نگاه به شرق»: از تضاد با «نه شرقی نه غربی» تا شبهه‌ی بدعهدی روسیه با ایران در سوریه

دکتر ولایتی و پاسخ به ۱۰ سوال کلیدی درباره «نگاه به شرق»: از تضاد با «نه شرقی نه غربی» تا شبهه‌ی بدعهدی روسیه با ایران در سوریه

14/07/1397 04:39:38 ب.ظ
هجمه به دکتر ولایتی محکوم است. متاسفانه در بین مدیران دانشگاه افرادی هستند که در جهت تخریب دکتر ولایتی اقدام می‌کنند. باید سرپرست جدید دانشگاه و مدیران تحت نظر ایشان، تابع تفکرات و دستورات دکتر ولایتی باشند. بخشی از چینش‌های مهم زمان دکتر رهبر در خلاف این جهت است.
14/07/1397 10:37:07 ق.ظ
احسنت...