دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
يكشنبه , 04 آذر 1397 ساعت 22:52

اکبر نصراللهی:

سایت مدیریت بحران تعطیل در بحران

سرپرست دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی اظهار کرد: ستاد سازمان مدیریت بحران کشور در فضای مجازی حضور فعال و مؤثر ندارد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اکبر نصراللهی در پی زلزله 6.4 ریشتری امشب در کرمانشاه با انتقاد از عملکرد سایت سازمان مدیریت بحران کشور در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: زلزله‌ ساعت ۲۰.۷ دقیقه کرمانشاه را لرزاند، اما تا ساعت ۲۱.۴۳ دقیقه این سایت هیچ خبری را منتشر نکرد.

وی افزود: بعد از حدود ۲ ساعت این سایت عین خبر مرکز لرزه‌نگاری را بدون فیلم و عکس منتشر کرد.

 سرپرست دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با اشاره به اینکه مدیریت اطلاع‌رسانی بحران به‌ویژه در مناطق زلزله‌زده ضروری است، تصریح کرد: همانند قبل منابع مختلف، مطالب متفاوت و متضادی را در فضای مجازی و رسانه‌های رسمی منتشر می‌کنند، ستاد مدیریت کشور در رسانه‌ها به‌ویژه در فضای مجازی که مصرف رسانه‌ای مردم از آن بیشتر است، حضور فعال و مؤثر ندارد. 

نصراللهی در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت رسانه‌ای ستاد سازمان مدیریت بحران کشور باید نخستین و معتبرترین و سریع‌ترین منبع اطلاع‌رسانی باشد اما بررسی سایت این سازمان حاکی است در پوشش اخبار زلزله امشب عملکرد حرفه‌ای و مسئولانه نداشت است و اخبار این زلزله را بدون عکس و فیلم‌ آن‌هم بعد از حدود ۲ ساعت از وقوع زلزله از مرکز لرزه‌نگاری را بازنشر داده است.

به گزارش آنا، ساعت 20 و 7 دقیقه امشب زلزله‌ای به بزرگی۶.۴ ریشتر سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند.

انتهای پیام/

 

http://ana.ir/i/328849
تشکیل ستاد بحران در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

تشکیل ستاد بحران در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس

دولت و دستگاه‌های اجرایی پیگیر رفع مشکلات مردم سیل زده هستند

دولت و دستگاه‌های اجرایی پیگیر رفع مشکلات مردم سیل زده هستند

 تأمین نیازهای اولیه مردم زلزله‌زده در اولویت است

تأمین نیازهای اولیه مردم زلزله‌زده در اولویت است