چهارشنبه  04  اردیبهشت  1398
چهارشنبه , 02 آبان 1397 ساعت 14:40

طی تفاهم‌نامه‌ای؛

تعامل دانشگاه آزاد و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به منظور حفاظت و بهره‌برداری از آثار و ارزش‌های دفاع مقدس منعقد شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با هدف استفاده از توانایی‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی طرفین، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به‌منظور حفاظت و بهره‌برداری از آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ثبت حماسه‌های جاودانه امت اسلام و آثار آن در شئون فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی و جلوگیری از نابودی و تحریف و یا به فراموشی سپرده شدن میراث گران‌بهای خون پاک ایثارگران اسلام و دستاوردهای دفاع مقدس منعقد شد.

اهداف این تفاهم‌نامه شامل مواردی ازجمله استفاده از توانایی‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی طرفین، توسعه همکاری‌های فی‌مابین، برطرف کردن نیازهای متقابل بر اساس اهداف و وظایف مندرج در مرکز نشر و ترویج علوم و معارف دفاع مقدس دانشگاه است.

گفتنی است همکاری و تعامل در خصوص تقویت کمی و کیفی اسناد مربوط به دفاع مقدس، مشارکت و حمایت مادی و معنوی از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی و پژوهش‌های علمی تخصصی مرتبط با علوم و معارف دفاع مقدس، برگزاری همایش ملی و جشنواره‌های سالانه آثار پژوهشی برتر دفاع مقدس، ایجاد یادمان شهدا در دانشگاه‌ها، همکاری به منظور استفاده از ظرفیت کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاداندیشی، مشارکت در برگزاری بهینه درس آشنایی با دفاع مقدس و... محورهای همکاری این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/پ

http://ana.ir/i/320546
جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت قدرتمند است

جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت قدرتمند است