سه شنبه  03  اردیبهشت  1398
يكشنبه , 29 مهر 1397 ساعت 15:39

رئیس دبیرخانه برنامه‌های علمی دانشگاه آزاد استان تهران:

نگاه واقع‌بینانه دانشگاه آزاد اسلامی به مسائل کشور

رئیس دبیرخانه برنامه های علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: واحدهای ساحلی دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت حل معضلات دریا در سطح ملی را برعهده خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، گردهمایی روسای واحدهای ساحلی دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع توسعه دریا امروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

فرزاد طرهانی رئیس دبیرخانه برنامه های علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این جلسه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت جدید در کنار توجه به مباحث علمی روز و نوآورانه به مسائل و مشکلات کشور نگاه واقع بینانه دارد.

وی با بیان اینکه رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی حل مسأله و پاسخگویی به نیازهای جامعه است اظهار داشت: این دانشگاه با رویکرد جدید خود به دنبال حل مسائل، مشکلات و چالش های کشور است.

رئیس دبیرخانه برنامه‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خاطر نشان کرد: ایران با داشتن سواحل متعدد و زیاد در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر می تواند در همه ابعاد توسعه یابد.

طرهانی درخصوص اهم فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در دبیرخانه برنامه های علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: تهیه و تدوین تفاهم‌نامه‌های همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی با دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با برنامه‌های علمی، هماهنگی با نیروی دریایی ارتش با محوریت توسعه دریا، شناسایی و واگذاری چالش‌های حوزه دریا به واحدهای دانشگاهی توانمند براساس مزیت‌های رقابتی هر استان و تعامل با حوزه پیشرانه‌های دریایی از جمله این اقدامات است.

وی به سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه توسعه دریا اشاره و تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد، افزایش کارآفرینی، نظام‌مند کردن پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌ها در راستای منافع ملی از سیاست‌های این دانشگاه است.

رئیس دبیرخانه برنامه‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: انتخاب موضوعات دریایی به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت سازمان‌های مختلف درگیر با صنایع دریایی و تقسیم چالش‌های حوزه دریا به دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان‌های ساحلی برای حل معضلات صنایع دریایی از راهبردهایی است که این دبیرخانه در نظر گرفته است.

طرهانی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌های استان‌های ساحلی در دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت حل معضلات دریا در سطح ملی را برعهده خواهند گرفت افزود: دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان‌های گلستان، مازندران، گیلان، هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و بوشهر هفت استان فعال در زمینه دریا هستند که با دارا بودن رشته‌های دانشگاهی در حوزه دریایی، اعضای هیأت علمی توانمند، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در حل معضلات دریایی بسیار اثرگذار هستند.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/319735