دوشنبه  02  اردیبهشت  1398
شنبه , 26 خرداد 1397 ساعت 11:53

امضای تفاهم‌‌نامه همکاری بین دانشگاه تبریز و دانشگاه مطالعات سیاسی و اداری رومانی

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تبریز و دانشگاه دولتی مطالعات سیاسی و اداری رومانی، در حاشیه نشست هیات اجرایی اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌ها به امضا رسید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا‌، تبادل اعضای هیات علمی، محققان و متخصصان برای تحقیق و تدریس، ارائه تسهیلات برای شرکت استادان و محققان در گردهمایی‌ها و همایش‌های بین المللی و ارائه تسهیلات برای تبادل استادان به منظور گذراندن دوره‌های فرصت مطالعاتی در دو دانشگاه از جمله مفاد این تفاهمنامه است که توسط دکتر محمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز و دکتر راموس پروکوپی رئیس دانشگاه دولتی مطالعات سیاسی و اداری شهر بخارست رومانی به امضا رسید.

همچنین مهیاسازی زمینه برگزاری نمایشگاه‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری و پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، تبادل دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف برای ادامه تحصیل، ایجاد کرسی زبان و ادبیات دو کشور در دانشگاه‌های یکدیگر و مبادله اطلاعات، کتاب‌ها، نشریات علمی و پایان‌نامه‌های دانشجویی از دیگر مفاد این تفاهم نامه همکاری است.

نشست هیات اجرایی اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌ها با کارگروه تخصصی ICT در دانشگاه دولتی مطالعات سیاسی و اداری شهر بخارست رومانی و با حضور دکتر پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز و دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران از ایران به عنوان عضو هیات اجرایی اتحادیه دانشگاه‌های جهان و صاحب نظرانی از کشورهای ایتالیا، کانادا، آمریکا، هائیتی، آلمان، اسپانیا، غنا، استرالیا، فرانسه، نروژ، قبرس، مکزیک، پرتغال و رومانی برگزار شد.

در این نشست سازوکارهای بهره‌گیری از تحولات تکنولوژیک و به ویژه در حوزه‌های IT و ICT در راستای ارتقای کیفیت و دسترسی به آموزش عالی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.