دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
پنجشنبه , 15 آذر 1397 ساعت 10:08

انصاری:

اداره کشور را با بنگاه اقتصادی اشتباه گرفته‌ایم

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: نیروی انسانی را کسانی می‌دانیم که وظیفه دارند ماموریت‌های اصلی دولت را محقق کنند.

به گزارش خبرنگار علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی با هدف بررسی چالش‌های منابع انسانی در بنگاه‌های کسب و کار و بررسی آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی حوزه مدیریت منابع انسانی، 13 و 14 آذرماه در دانشکده مدیریت دانشگاه‌های تهران برگزار شد.

آیین اعطای جایزه 34 هزار مدیریت منابع انسانی، با حضور معاون رئیس‌جمهور به شرکت‌های برگزیده خصوصی و دولتی از مهم‌ترین برنامه‌های اختتامیه این کنفرانس به شمار رفت که شرکت هنکل، همراه اول و بانک رفاه سرآمدان منابع انسانی کشور شناخته شدند.

در اختتامیه این کنفرانس معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به استخدام‌های رابطه‌ای در دولت اظهار کرد: قدرت خرید مزدبگیران کاهش پیداکرده است و اصلی‌ترین سرمایه‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد سرمایه نیروی انسانی است.

جمشید انصاری در سومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: استخدام‌های ما با معیارهای شایسته‌سالاری همخوانی ندارد، و این مورد در بخش خصوصی بیشتر مشهود است.

وی ادامه داد: اگر سرمایه گذاری‌ها پایین است، میتوانیم سرمایه‌گذاری منفی را تحمل کنیم، ولی اگر سرمایه نیروی انسانی را به عنوان بخش عظیمی از سرمایه اجتماعی کشور از دست بدهیم، برنامه‌های توسعه دولت به خوبی پیش نخواهد رفت.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه استخدام‌های تحمیلی به نظام اداری آسیب می‌زند، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات ناشی از تصمیات مدیران نیست بلکه بسیاری از مدیران به جای اینکه خود را مسئول بدانند، همه تقصیرها را گردن نیروی انسانی می اندازند.

وی در پایان اذعان کرد: مشکل از جایی شروع شده است که اداره کشور را با بنگاه اقتصادی اشتباه گرفته‌ایم و نیروی انسانی را کسانی می‌دانیم که وظیفه دارند ماموریت‌های اصلی دولت را محقق و برنامه‌های آن را تبیین و اجرا کنند. با این کار مسائل دیگر  به حاشیه رفته است.

انتهای پیام/4107/

http://ana.ir/i/331912
تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی دولت فقط با آزمون مسیر می‌شود

تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی دولت فقط با آزمون مسیر می‌شود

مهلت ارسال آثار به کنفرانس ارزیابی کیفیت درنظام‌ دانشگاهی تمدیدشد

مهلت ارسال آثار به کنفرانس ارزیابی کیفیت درنظام‌ دانشگاهی تمدیدشد

شرایط و نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی اعلام شد

شرایط و نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی اعلام شد

پیوند صنعت و دانشگاه نیازهای کشور را برطرف می‌کند

پیوند صنعت و دانشگاه نیازهای کشور را برطرف می‌کند

تعداد اخبار امروز گروه : 5 خبر