سه شنبه  31  اردیبهشت  1398
شنبه , 10 آذر 1397 ساعت 06:50

آنا گزارش می‌دهد؛

صدف؛ جشنواره‌ای برای فرصت‌های شغلی دانشجویان

یکی از برنامه‌های دانشگاه‌ها برای ورود حداکثری فارغ‌التحصیلان به بازار کار، برگزاری جشنواره صدف است.

به گزارش خبرنگار حوزه علم و فناوری  گروه دانشگاه خبرگزاری آنا؛ یکی از برنامه‌های جانبی دانشگاه‌ها برای جذب حداکثری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به بازار کار و اشتغال، جشنواره صدف است.

جشنواره‌ای که به همت پارک فناوری پردیس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آبان ماه اقدام به پذیرش دانشجویان متقاضی کرد و دانشگاه علم و صنعت به‌عنوان میزبان این جشنواره انتخاب شد. 

حالا یک هفته‌ای از برگزاری این جشنواره در دانشگاه علم و صنعت می‌گذرد و شنیدن جزئیات برگزاری این برنامه از زبان سید علی‌اصغر بهشتی شیرازی، رئیس مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت خواندنی است.

بهشتی درباره این جشنواره توضیح داد: جشنواره صدف با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و بر اساس نیازهای آنان برگزار شد. بر این اساس، دانشجویان علاقه‌مند به فعالیت در حوزه علم و فناوری، از غرفه‌های این شرکت‌ها بازدید کردند  و نیازهای تخصصی این شرکت‌ها بررسی شد.

وی ادامه داد: در این جشنواره حدود ۷۰۰ فرصت شغلی تعریف شد و متقاضیان درخواست‌های خود را ارسال می‌کنند و در یک دوره سه ماهه مرحله کارآموزی را می‌گذرانند.

رئیس مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت گفت: دوره‌های عمومی جشنواره صدف در دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود اما دانشجویان متقاضی باید دوره‌های کارآموزی را در شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس بگذرانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان از این برنامه استقبال خوبی داشتند و این جشنواره زمینه‌ای برای انجام کارهای نو و ظهور بروز استعداد دانشجویان است تا به خودباوری و خوداتکایی برسند.

طبق گفته مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس کارنامه شغلی به افراد ارائه می‌شود. علاوه براین تور بازدید از پارک فناوری پردیس نیز برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته‌شده است تا با شرکت‌های بزرگ آشنا و فضای کاری آنها را بشناسند

وی اضافه کرد: ۴۰ ساعت کارگاه آموزشی برای توانمندسازی فردی در زمینه‌های شخصیت شناسی، رزومه نویسی و روانشناسی نیز برگزار می‌شود. بر اساس اولویت تخفیف‌های ویژه‌ای برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شده  ولی کسانی که در سه سال اخیر فارغ‌التحصیل شدند و دانشجویان نیز می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

صفاری نیا گفت: این دوره به افزایش توانمندی و مهارت‌آموزی شرکت‌کنندگان کمک می‌کند و علاوه بر این، این افراد عضو شبکه نوآوری تهران می‌شوند که این شبکه تسهیلاتی  را به افراد حقیقی و حقوقی نظیر شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند.

انتهای پیام/4085

http://ana.ir/i/329673
تجلیل از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرلنگه به‌عنوان نخبه بسیجی

تجلیل از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرلنگه به‌عنوان نخبه بسیجی

درخشش دانشگاه آزاد بروجرد در سومین جشنواره نشریات دانشجویی

درخشش دانشگاه آزاد بروجرد در سومین جشنواره نشریات دانشجویی

فراخوان شرکت در دومین جشنواره فرهنگی صدف

فراخوان شرکت در دومین جشنواره فرهنگی صدف

طنین هنرنمایی جوانان در تالار رودکی پیچید

طنین هنرنمایی جوانان در تالار رودکی پیچید

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر