سه شنبه  28  خرداد  1398
سه شنبه , 17 مهر 1397 ساعت 04:40

وب‌گردی دانشجویی؛

تمرکز کنید و درخت بکارید

«فارست» برنامه‌ای برای ترک اعتیاد موبایل است که وابستگی کاربر به گوشی همراه را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بسیاری از مردم امروزی به گوشی‌های هوشمند خود معتادند و نمی‌توانند دقیقه‌ای آن را کنار بگذارند، حتی اگر گوشی را کنار بگذارند نیز همه فکر و ذکرشان پیش آن است. گوشی‌های همراه نوعی عامل حواس‌پرتی نیز محسوب می‌شوند و می‌توانند تمرکز فرد را در حین مطالعه یا کار مختل کنند.

بنابراین اگر  می‌خواهید تمام حواستان را روی انجام دادن یک پروژه یا مطالعه یک درس متمرکز کنید، به شما برنامه فارست را پیشنهاد می‌کنیم. این برنامه ترک اعتیاد موبایل به شما کمک می‌کند که زمان استفاده از گوشی را کاهش دهید و روی کارهای دنیای واقعی تمرکز کنید. این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید و iOS عرضه شده است.

بعد از این که فارست را فعال کردید دیگر اجازه ندارید به گوشی دست بزنید. زمان این برنامه به‌صورت پیش‌فرض روی نیم ساعت تنظیم شده است. به‌محض فعال کردن فارست شمارش معکوس آغاز می‌شود و یک دانه درخت در زمین کاشته می‌شود. اگر قبل از تمام شدن زمان تعین‌شده از گوشی استفاده کنید، نهال شما پژمرده می‌شود و تبدیل به یک درخت نمی‌شود. اگر موفق شدید به گوشی دست نزنید یک درخت شاداب جایزه می‌گیرید که می‌توانید در جنگل مجازی خود بکارید.

هر درخت در فارست نشان‌دهنده زمانی‌ است که شما از گوشی همراه استفاده نکرده‌اید و روی کارهای دیگر تمرکز کرده‌اید. گفتنی است که فارست با سازمان درختکاری «درختان آینده» همکاری می‌کند. کاربران می‌توانند از سکه‌های مجازی که در فارست به دست می‌آورند برای کاشت درخت در دنیای واقعی استفاده کنند. تاکنون بیش از 248 هزار درخت از طریق این برنامه کاشته شده است. 

انتهای پیام/4021/

http://ana.ir/i/316622
معرفی 10 نرم‌افزار شناخت احساسات کودکان

معرفی 10 نرم‌افزار شناخت احساسات کودکان

17/07/1397 08:37:51 ق.ظ
چه ایده جالبی داره این برنامه
تعداد اخبار امروز گروه : 4 خبر