566013
دوشنبه  28  آبان  1397
يكشنبه , 25 شهریور 1397 ساعت 14:00

حضور منتخب مصری در فرصت تحقیقاتی برگزیده جایزه مصطفی(ص)

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با همکاری آزمایشگاه نانوزیستی سنگاپور، فرصت تحقیقاتی برای دانشجویان جهان اسلام فراهم کرده است که می‌توانند در کنار دانشمندان برجسته جهان اسلام تحقیقات علمی خود را انجام دهند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی بنیاد مصطفی(ص)، نخستین دوره فرصت تحقیقاتی دانشجویان جهان اسلام با همکاری مشترک بنیاد مصطفی(ص) و آزمایشگاه نانوزیستی سنگاپور برگزار شد. این فرصت تحقیقاتی به‌منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان جهان اسلام و ایجاد فرصت‌هایی برای کسب تجربه‌ای جدید با استفاده از ظرفیت‌های علمی جهان اسلام، به سرپرستی پروفسور جکی یینگ برگزیده نخستین دوره جایزه مصطفی(ص) فراهم شد.
این فرصت تحقیقاتی که از ماه ژوئن تا اوت 2018 برگزار شد، طی دو مرحله داوری و بر اساس شاخص‌های علمی و سوابق تحصیلی و تحقیقاتی متقاضیان، منتخب نهایی خود را انتخاب کرد.
بر این اساس، در مرحله نخست داوری، بخش علمی بنیاد مصطفی(ص) آثار ارسالی دانشجویان را بررسی کرد که 16 اثر از آنها به مرحله دوم راه پیدا کردند.
آزمایشگاه نانوزیستی (NBL) به سرپرستی پروفسور جکی یینگ مرحله دوم داوری را انجام داد که پس از مصاحبه با متقاضیان، در نهایت یک نفر از کشور مصر توانست به این فرصت تحقیقاتی راه پیدا کند.
منتخب این دوره از فرصت تحقیقاتی عصام رضوان حلمی بریقع، دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مهندسی فناوری نانو در شهر علم و فناوری زویل مصر است. او برای حضور در این فرصت تحقیقاتی که از مرداد تا مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت، به کشور سنگاپور اعزام شده است.

دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد زیر 24 سال مسلط به زبان انگلیسی که در رشته‌های مرتبط با روش‌های جدید ذخیره‌سازی انرژی، اندام تراشه‌ها و میکرو تراشه‌ها، سنسورهای هوشمند در آلودگی‌های محیط زیستی و صنایع غذایی، کیت‌های تشخیص قابل‌حمل برای بیماری‌های واگیردار و پاتوژن‌های غذای، مواد زیست سازگار برای کشت سلول و استفاده در موارد پزشکی و ابزار دقیق در حوزه انتقال دارو فعالیت داشتند، می‌توانستند با ارسال رزومه علمی خود در این دوره شرکت کنند.
به‌منظور شرکت در این فرصت تحقیقاتی دو ماهه، بالغ بر 800 دانشجو از کشورهایی چون پاکستان، عراق، مراکش، لبنان، مصر، الجزایر، صربستان، فلسطین، یمن، سودان، مجارستان، اندونزی، چین، بنگلادش، ترکیه، افغانستان، میانمار و ایران در فرصت تحقیقاتی شرکت کردند.
گفتنی است، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) قصد دارد با همکاری برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) و دانشمندان برجسته جهان اسلام این فرصت تحقیقاتی را در دوره‌های آتی نیز برگزار کند.

انتهای پیام/4056/4021/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

نمایشگاه فناوری آموزشی و محیط یادگیری برگزار می‌شود

اختتامیه مسابقات ملی برنامه‌نویسی کد کاپ شریف برگزار می‌شود

کنفرانس نقش مطالعات میان‌رشته‌ای در توسعه علمی برگزار می‌شود

خانه تجارت ایران در بیشکک افتتاح شد

دانشگاهیان خلأهای مفاهیم پدافند غیرعامل را در علوم مختلف دریابند

جزئیات مراسم هفته پژوهش دانشگاه آزاد اعلام شد

دانشگاه آزاد واحد تهران غرب گره مشکلات متروی تهران را می‌گشاید

تأسیس باشگاه‌های تخصصی در دستور کار واحد علوم و تحقیقات

2 دانشجوی دانشگاه آزاد برگزیده رقابت علمی کنز شدند

چهارمین جشنواره گیاهان دارویی به کار خود پایان داد

دانشجوی واحد علوم و تحقیقات برگزیده رقابت علمی کنز شد

نمایشگاه فناوری آموزشی و محیط یادگیری برگزار می‌شود

دانشگاه آزاد واحد تهران غرب گره مشکلات متروی تهران را می‌گشاید

تأثیر شاخص‌های اقتصادی در ابتلا به دیابت

حمایت از استارت‌آپ‌های دانشجویی در پارک علم و فناوری تهران

مرکز رشد دانشگاه آزاد را به سمت پدافند غیرعامل سوق ‌‎دهیم

مضرات تمام مواد غذایی برای بیماران دیابتی بررسی می‌شود

کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان با باشگاه‌های تخصصی تسهیل می‌شود

پوشاک و نساجی دو مأموریت استانی دانشگاه آزاد یزد

جشنواره روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه برگزار می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان