شنبه  04  خرداد  1398
جمعه , 23 شهریور 1397 ساعت 04:40

شغل‌های رؤیایی نسل اینترنت

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که شغل‌های رؤیایی نسل اینترنت در حوزه تکنولوژی و هوش مصنوعی هستند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از اجوکیشن دایو، توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای iOS و مهندس یادگیری ماشینی از شغل‌های مورد علاقه نسل اینترنت است. مطالعه جدید ایندید (موتور جستجوی کار آمریکایی) نشان می‌دهد که اکثر اعضای نسل اینترنت به شغل‌های حوزه تکنولوژی جذب می‌شوند که سطح بالایی از امنیت شغلی را در بردارد.

نسل اینترنت یا نسل Z به دهه هفتادی‌ها و دهه هشتادی‌ها گفته می‌شود، آنها از نسل قبلی یعنی دهه شصتی‌ها (نسل هزاره) متمایزند و همچنین با نام نسل تکثرگرایی نیز شناخته می‌شود.

بررسی شغل‌های محبوب نسل اینترنت نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از 15 گزینه برتر در صنعت تکنولوژی قرار دارند. از پنج شغل برتر چهار مورد در حوزه تکنولوژی هستند که شامل توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای iOS، مهندسی دید کامپیوتری، مهندسی یادگیری ماشینی و مهندسی صوت می‌شود.

با توجه به این نتایج، به‌نظر می‌رسد اکثر اعضای نسل اینترنت به شغل‌هایی جذب می‌شوند که در حوزه تکنولوژی قرار دارند. این امر احتمالاً به این دلیل است که این نسل در زمان رکورد مالی بزرگ و پس از موج تکنولوژی آیفون (گوشی‌های هوشمند اپل) بزرگ شده‌اند.

در این میان نسل اینترنت به شغل‌هایی که به سرمایه‌گذاری تحصیلی بالا نیاز دارند نیز علاقه‌مند هستند، مانند دندان‌پزشک و متخصص بیهوشی. براساس این گزارش، نسل اینترنت به شغل‌هایی خدماتی نیز علاقه دارند که نیازی به تحصیلات عالی ندارد، مانند دستیار شخصی و مشاور برگزاری مراسم عروسی.

این امر که تمرکز اصلی ورودی‌های جدید دانشگاه‌ها و نیروی کار آینده روی صنعت تکنولوژی است، خبر بسیار خوبی است. نتایج مطالعه ام‌آی‌تی و دانشگاه کلمبیا نشان می‌دهد تقاضای بالا باعث شده است که صنعت تکنولوژی با شکاف مهارتی شدیدی در نیروی کار مواجه شود. رشد شغل‌های حوزه فناوری اطلاعات در مقایسه با دیگر شغل‌ها هشت برابر افزایش داشته است.

انتهای پیام/4056/4021/

http://ana.ir/i/311103
انگلستان غمگین‌ترین نوجوانان جهان را دارد

انگلستان غمگین‌ترین نوجوانان جهان را دارد

اهمیت تحصیلات عالی برای نسل جدید کارآفرینان

اهمیت تحصیلات عالی برای نسل جدید کارآفرینان

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر