يكشنبه  29  اردیبهشت  1398
پنجشنبه , 22 شهریور 1397 ساعت 01:45

ریاضی بریتانیایی‌ها ضعیف است

مردم بریتانیا اغلب با افتخار می‌گویند که در ریاضی عملکرد ضعیفی دارند؛ اما این  ضعف از کجا نشأت می‌گیرد؟

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از گاردین، در بریتانیا مردم ضعف در کار با اعداد را مانند مدال افتخار به‌سینه می‌زنند. این امر بدین معناست که افراد مبتلا به اختلال حساب نارسا (عدم درک درست از اعداد) به‌ندرت کمک و حمایت مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

نتایج تحقیقات دانشمندان کوئینز نشان می‌دهد که حس ناخوشایندی که برخی افراد به ریاضی دارند پایه پزشکی دارد. اکثر مردم با اختلال خوانش‌پریشی آشنایی دارند و می‌دانند افراد مبتلا به‌این اختلال در درک یک متن ساده مشکل دارند؛ اما شناختی روی اختلال حساب نارسا ندارند.

همانطور که درک حروف الفبا برای افراد مبتلا به خوانش‌پریشی مشکل است، درک اعداد برای مبتلایان به حساب نارسا نیز مشکل است.

افرادی که به‌راحتی متون و اعداد را می‌خوانند و درک می‌کنند، قادر به همدردی با مبتلایان به اختلال خوانش‌پریشی و حساب نارسا نیستند. متأسفانه افراد مبتلا به خوانش‌پریشی برای مدت‌ زیادی از طرف جامعه درک نشدند، به آنها برچسب کم‌توانی زده شد و در نتیجه به تحصیلات آنها آسیب وارد شد.

در حالی که پذیرفتن «من نمی‌توانم بخوانم» در جامعه راحت‌تر است اما جمله «ریاضی من ضعیف است» نوعی تجلیل در خود دارد. این امر بدین معناست افرادی که ریاضی را مشکل‌ساز می‌دانند، اغلب پذیرفته‌اند که عملکرد ضعیف در این رشته، قابل قبول است.

انتهای پیام/4056/4021/خ

http://ana.ir/i/310860
تعداد اخبار امروز گروه : 5 خبر