86585
يكشنبه  25  آذر  1397
چهارشنبه , 16 اسفند 1396 ساعت 15:00

«فالکون 9» برای پنجاهمین بار پرتاب شد

امروز شرکت اسپیس‌ایکس موشک فالکون 9 خود را برای پنجاهمین بار با موفقیت به فضا پرتاب کرد و ماهواره اسپانیایی  Hispasat 30W-6 را در مدار زمین قرار داد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، و به نقل اسپیس‌ایکس، موشک فالکون 9 شرکت اسپیس ایکس پرماموریت‌ترین موشک این شرکت تا به امروز است.

پرتاب مهم امروز موشک فالکون 9 یک ماموریت پرتاب محموله ماهواره هیسپاست (Hispasat) بود. هیسپاست یک ماهواره ارتباطی تجاری اسپانیایی است که فالکون 9 پرتاب این ماهواره را به مدار زمین ثابت انتقال (GTO) و در نزدیکی 36000 کیلومتری خط استوا به عهده داشت.

در این راستا، ساعتی پیش شرکت اسپیس ایکس ماهواره Hispasat 30W-6 را از سکوی پرتاب SLC-40 واقع در پایگاه فضایی کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

ماهواره Hispasat 30W-6 خدمات پخش تلوزیونی و اینترنتی در اروپا، دریای مدیترانه و آمریکای جنوبی را فراهم می‌آورد.

ماهواره Hispasat 30W-6 برابر شش تن وزن دارد و سومین ماهواره سنگین وزن گردشگر مدار زمین است که شرکت اسپیس‌ایکس آن را به فضا پرتاب کرده است. این ماهواره پس از 33 دقیقه از پرتاب، در مدارزمین ثابت انتقال زمین قرار گرفت.

شرکت اسپیس ایکس در تلاش است تا از موشک‌ها، خرَج‌ها، تقویت کننده‌ها و بخش‌های دیگر دوباره استفاده کند تا هزینه‌های هر ماموریت کاهش یابد. پیش‌بینی شده است که مجموع هزینه‌های پرتاب فالکون 9 به 61 میلیون دلار برسد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

اخبار برگزیده گروه

آخرین اخبار

تعداد اخبار امروز گروه : 10 خبر